Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Fizikötesi Enerji ve Ruhsal Öğretiler
 Biyoenerji
 BİOENERJİ EĞİTİMİ ALMAK LAFLA OLMAZ
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

NAZARBEK
Akik

Turkey
10 Posts

Posted - 10/01/2007 :  16:53:55  Show Profile  Visit NAZARBEK's Homepage  Reply with Quote

BİNLERCE YILDAN BERİ ORTA ASYA STEPLERİNDE,UZAKDOĞUDA BAŞLAYIP AVUSTRALYADA ABORJİNLER,AMARİKADA KIZILDERELİLERE KADAR KULLANILAN BU TEDFAVİ YÖNTEMİ ÇOK ESKİ OLMASINA RAĞMEN BİLİMSELLİĞİNİ VE ÇAĞDAŞLIĞINI KORUMUŞTUR.

ZAMANLA SOVYETLER BİRLİĞİNDE JUNA DAVİTASVİLİ ADINDAKİ GÜRCÜ DOKTORUM İMPARATORU İYİLEŞTİRMESİYLE ENSTİTÜLER KURULMUŞ VE RUSYA BİLİMSEL MERKEZ HALİNE GELMİŞTİR BİOENERJİ VE METAFİZİKTE...
SOVYETLERİN YIKILMASINDAN SONRA BURADAKİ YETENEKLİ PEK ÇOK ENERJİ UZMANINI AMARİKA SATIN ALMIŞTIR.BUGÜN AMARİKADA 33000 BİOENERJİST HASTANE VE KLİNİKLERDE ÇALIŞMAKTADIR.

ŞİMDİ EĞİTİM KONUSUNA GELECEK OLURSAK:

SORULAN PEK ÇOK SORU VAR?
1-BİOENERJİ KİŞİ DE DOĞUŞTAN MIDIR?
2-BİOENERJİ AKTARIRSAM NEGETİF ENERJİ KAPARMIYIM?
3-NEREDE VE KİMDEN SAĞLAM BİR ŞEKİLDE BİOENERJİ EĞİTİMİ ALABİLİRİM?
4-BU KONUDA RUSYAYAMI,HİNDİSTANA MI YOKSA FİLİPİNLERE Mİ GİTMELİYİM?
5-YOKSA TÜRKİYEDE BU KONUYA VAKIF OLUP DA EĞİTİMİNİ VERENLER VAR MI?
6-BENİM ELLERİM BAZEN ISINIYOR,YANIYOR,BAZENDE ELEKTİRİK ÇARPAR GİBİ OLUYOR,BUNLAR BİOENERJİ OLDUĞUNA MI DELALET?
7-BİOENERJİ EĞİTİMİNİ ALIR ALMAZ TEDAVİ YAPABİLİRMİYİM?
8-ÜLKEMİZDE PEK ÇOK ÖZELLİKLE ORTA ASYADAN GELME ŞARLATANLARDAN NASIL KORUNABİLİRİM?

SEVGİLİ DOSTLAR!BU SORULAR BİTMEZ.AMA EN ÇOK SORULANLARI YAZDIM Kİ KENDİNİZİNDE SAHİP OLABİLECEGİ SORULARLA KARŞILAŞIN DİYE...
BU SORULARA ELİMDEM GELDİĞİNCE CEVAP VERMEYE HAZIRIM.EĞİTİM İÇİN BENİM BULUNDUĞUM VE EĞİTİMİNİ ORADAN ALDIĞIM ÜLKELERE GİTMEK İSTİYORSANIZ YİNE YARDIMCI OLURUM.
GÖNÜL VERİP BU KONUDA ÇALIŞIRKEN TAKILDIĞINIZ SORULAR OLURSA HER TÜRLÜ SORUYU SORABİLİRSİNİZ...
AMA TEKRAR EDİYORUM.BİOENERJİ EĞİTİMİ ALMAK,MATEMATİK,FİZİK,KARATE EĞİTİMLERİ ALMAYA BENZEMEZ ÇÜNKÜ SOYUT BİR KONUDUR.UZMANLAŞMAK YILLARINIZI ALACAKTIR BELKİDE...VE ZATEN BU KONUDA ÇALIŞIRKEN HER ZAMAN AMATÖR KALACAKSINIZ.ÇÜNKÜ BU İŞTE GELİŞMENİN SONU YOK...
DEĞERLİ FORUM BUDUR.COM DA YİNE GÖRÜŞMEK,YAZIŞMAK DİLEĞİYLE...IŞIK,BARIŞ VE SEVGİ SİZİNLE OLSUN...

Edited by - on

reikim45
Elmas

Turkey
501 Posts

Posted - 11/01/2007 :  00:40:16  Show Profile  Visit reikim45's Homepage  Reply with Quote
Arkadaşım Bio enerji çok basit yaplılan bir işlemdir...Adı üstünmde Bio Biyolojimiz Nenerjide enerji yani vucudumuzdaki enerjinin aktivasyonunu saglamak....Ş imdi sorularını yanıtlıyalım .....
1.Evet Bio enerji kişde doguştan vardır her kes bio enerji uygulayabilir egitim almadan dahi uygular yeterki vucudundki enerjiyi aktive etmeyi bilsin....
2.Hayır Negatif almssın yeterki enerjiyi veririken negatif olma....karşdaki kişye enerji aktarırıken bu çok önemli tamamen niyetle ilgilidir....
3..Bence egitim almsanda olur bir sürü paralar harcayarak aldıgn egitimi eyer bir şifecı olacaksan bu işi para ile yapacaksan tekniklerini ögrenebilirsin yoksa elleirni harejete geçir ve çakralarını aktieve et yeter. kendine şifa verebilirsin....
4...Yapma arkadaşım ya yunusun bir sözünü hatırlatayım size Ne ararsan kendinde ara mekke de haccda degil. bunun için bilmem ne yabancı ülkelere gitmeye gerek varmı internetten oku çakraları reiki nasıl aktrımı nasıl olur. kendinde yapabilirsin yeterki fiziki bednini tanı bilinç altını harekete geçir....
5...Elini uzatsan egitmen var tüekiyede yeterki gönül dostu pozitif bir egitmen bu sitede bile bu konuda egitim veren arkadaşlarımız var...
6...Evet evet evet bu bio enerji işte bak ne güzel o ısnan güzel ellerinizi koyun agrıyan yerinize......tamamdır işlem..
7...Bence Türkiyede yaplıan seminerler bir günde ögrenebilirsin....
8...İç sesine sor bence iç sesin seni dogru yere götürür.
Teşekkürler ben almıyayım çünkü buarada o kadar güzel ögerendimki bu işi gözümle bile şifa veriyorum....yani basit diyorum sadece niyet yeterli bu işi 6 yıldır profosyenelce yapıyorum egitimim buradan aldım ve okudum çok okudum kendimi yetişdirdim. hala amatör ruhla çalışıyorum. Güzel türkiyemin o kadar güzel egitmenleri varki bilseniz.........

Edited by - on
Go to Top of Page

nimpi
Kehribar

Turkey
93 Posts

Posted - 11/01/2007 :  00:58:07  Show Profile  Visit nimpi's Homepage  Reply with Quote
sevgili reikim45,
bir arkadaşım bana bioenerji öğretmişti, bu enerjiyi ellerim arasında , iten ve çeken kuvvet olarak hissettim. istersem onu avuçlarımın arasında lastik gibi uzatabilyorum. fakat bunu nasıl aktaracağım, bir türlü beceremiyorum, sanki bu kuvvet bana yapışıp kalıyor,
birde şu var reiki eğitimi 1 'i aldım. öğretmenden bana enerji geldi, bunu hissettim, reikiden pek bir şey anlayamadım. eğer bio enerji ve reiki arasındaki farkı bana açıklarsanız sevinirim. yani bu ikisi arasında farkı tanımlayabilir misiniz. enerjileri tanıyorum fakat aktaramıyorum. kendi kendime reiki verme çalışmaları yaparken yada bio enerji verip vermemediği anlayamıyorum. siz kendinize enerji veriyormusunuz. bu hissedilir bir fark mı? şunun için soruyorum: bunu çalışacak bir arkadaşım yok da,

Edited by - on
Go to Top of Page

nimpi
Kehribar

Turkey
93 Posts

Posted - 11/01/2007 :  01:07:47  Show Profile  Visit nimpi's Homepage  Reply with Quote
bir de şunu eklemeyi unuttum: daha önce bana iki kişi enerji vermişti, bio enerjimiydi reiki miydi bilmiyorum. (o zamanlar türkiyede bunlar bilinmiyordu.) bana öyle bir akın geldiki oturduğum koltuğa pelte gibi yayılmış, mutluluktan mest olmuştum. öbürünü ayaklarımdan altım, oda elektrik çarpmış etkisi yarattı. bu enerjilerin türleri farklı olmalı,, yada her insan farlımı yaklaşıyor.
okuyarak öğrenmek mümkün, örneğin ışığın elleri kitabını kendim biraz çalıştım. küçük küçük uygulamalar yaptı. (kitabın tarif ettiği gibi) fakat bilen bir kişiyle çalışmak çok kolay ilerleme sağlıyor. insan çabuk öğreniyor.

Edited by - on
Go to Top of Page

reikim45
Elmas

Turkey
501 Posts

Posted - 11/01/2007 :  12:09:12  Show Profile  Visit reikim45's Homepage  Reply with Quote
Sevgili Arkadaşım şimdi Bio enerji vucudumumzda var olan kimyamızı harekete geçirmek yani kendi yagımızla kavrulmak diyelim bu enerjiyi kendimizi ve başkalarını iyileştirmek üzre kullanmak....Bio enerjide aynı reikideki gibi şifa pozizyonları ile harket ederek vuvuda enerji pozitif dengeyi saglamak üzre enerjiyi aktive etmek...Bio enerjide reikiden ayrılan özellikler..
1.....Bir defa bio enerjide negatif olamamak stresli olmamak kaydı ile enerjiyi herkese ve kendine uyguluyabilirsiniz. pozisyonlar aynı reikideki gibidir. kişinin aurasını düzeltikden sonra eyer aura düzeltmeyi bilmiyorsan süpürgede yapabilirsin....ellerinle alıcını vucudunu süpürdükden sonra ...ellerinizdeki enerjinin alıcıya akmasını niyet ederek. alıcıyı düz pozizyonda yatırıp öncelikle gözlerden başlayıp sonra şakaklar sonra ekulaklar ,ense bagoz ,kalp. mide midenin sag ve sol yani kasıklar sol el ksıkda sag el eyek tabanında diger kasık bölgesi ve diger ayak sonra ayak tabanları ve alıcı yüz üstü yatırılarak sırt,bel böbrekler kalcalar ve iki becek. yani anatomide insan vucudunun şeklinin özelilikle negatiflerin serbest raddikal diyoruz giriş bölgeleri mide ve oradan sırta gider ..almanlar sırt bölgesine ölüm odası demişlerdir. ve negatifler buaradan vucuda dagıldıkları için bu bölgelerde biraz daha durmak gerkeir. hastalıklı bölgeleri tespiti kolaydır enerj
i orada daha çok akar ve eleiniz oradan negatifi alıp atma hareketi yapabilirisniz.reiki birde bu el pozisyonları ögretmeleri lazımdı hep diyorum iyi bir ögretici olmalı reiki egitmeni.. çakralınızı dengelemeyi reiki 1 de ögrenmişsinizdir alıcıya bio enerji vermeden önce kendinizi çakralarınız dengeleyip. sonra alıcıya enerji verebilirsiniz....
2.Bişo enerji uzmanı havadaki ki enerjisini kendine nefes eksesizleri ile çekmeli onu vucudda iyi bir frekans işle dolandırmalıdır....
Reiki ye gelince reiki kozmozdan gelen enerjidir... yaşam enerjisi. yani yüce yaradıcıdan geldigi için ona sadece niyet edilir kanaılm dener reikiye kenalım bu da demektir ki ben sadece kenelım bu enerjiye .....reikide esas unsurlardan biri reiki egitimi almış bir birey farkındalık geliştirerek.. reiki pransipleri ile harEket etmelidir. Yani bugn ama bugün öfekelenme bugün kendine iyi davran bügün ekmegini helal yönden kazan kanal olan varlık bu ilekri iyi bilmeli ve pozitif egilimli bir şifacı olmalıdır........reikide sadece bio enerjiden ayıran en önemli özellik aktrım ile olur yani inisiyasyon yolu ile ögrtetmen alıcıya yani reiki ögerenmek isteyen kişiye el verererk yani aktarark çakraların aktivasyonunu saglar ve onu egitir.........
Şimdi siz diyorsunuz ki enerjiyi aktaramıyoırum siz kendi bilinç altınızı kotlamışsınız aktaramıyoırum kelimesi ile bura kelimeler ve kodlamalrın önemi büyüktür ast olan sizin samimiyetiniz ve pozitif duygularınızın üstünlügüdür..Siz hangi şehirde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama yardımcı olabiliriz çok iyi üstat ögretmenlerimiz var....Bir reiki uzmanı aynı zamanda bio enerji uzmanı olan hocam bana demiştiki sen zaten her ikisinide kullanıyorsun ayrıca bio enerji kursuna niye ihtiyaç duydun demişti..... yani reiki egitimi istiyorsan iyi bir ögretmen bulman için yardımcı olabiliriz......ögretmen size detayları anlatmalı hayatınızın her döneminde ögretmeninizle ilişkide bulunmalısınız.....size okumanız için döküman gönderenilirm msnmi kaydedin bilgileri gönderyim.. Büo ener ji veya reiki veririken söyleyeceginiz komut öçnemli ne diyoıruz reiki reişkiye kanalım işte o zaman reiki akıyor evrenden gliyor kozmozdan . bio enerjide ne diyoruz vucudumdaki pozitif enerji abana dönesün aksın diyoruz. yani bunlardan 2 kapıdan biri hangisini kullanırsanız ama reiki daha yumuak bir enerji oldugunu söyleyebilrim bio enerji daha settir....... sevgilerimle reikim45

Edited by - on
Go to Top of Page

nimpi
Kehribar

Turkey
93 Posts

Posted - 11/01/2007 :  21:42:58  Show Profile  Visit nimpi's Homepage  Reply with Quote
sevgili reikim,
bio enerjiyi uyandırırken nefesi kullanıyorum. nefese konsantre olup ellerime bağ kuruyorum.
reikide kanalım diyorum. bişey olmuyor. yada daha ayırt edemedim. msn adresine döküman gönderir misiniz,
istanbulda yaşadığımdan şimdilik yazıları okuyup biraz çalışsam iyi olucak

Edited by - on
Go to Top of Page

Kenancan
Akik

Turkey
28 Posts

Posted - 11/01/2007 :  23:27:28  Show Profile  Visit Kenancan's Homepage  Reply with Quote

Reikici kardeşime gayretinden dolayı teşekkür ediyorum ama doğu tıbbının büyük bir şubesi olan BİOENERJİ TIBBI yönündeki bilim dışı pek çok kitapta yazan fantezi,merasim tarzındaki bilgilerle coşmaktadır.
Reiki kozmos kaynaklıdır diyor.PEKİ bioenerji kozmos kaynaklı değilmidir.
Hiç bir eğitmene gerek yok diyor.O zaman tıb kitaplarını alın kendi kendinize ve başkalarına ilac yazın..ne gerek var 9 yıl tıb okumaya...
Sevgili kardeşim!Dünyadaki bioenerji araştırmalarını,bu yöndeki enstitüleri tanımadan,veya onları sadece kitaplardan okuyarak o bilim kurumları ve eğitim enstitüleri hakkında eleştiride bulunamaz,bioenerji uygulamasını bu kadar basite indirgeyemezsiniz.
Reiki herkes tarafından uygulanabilen bir şifa yöntemidir.İnisinasyonu ve eğitimi en fazla 2 gün alır.Ama bioenerjide İHTİSASLAŞMA olayını reiki gibi düşünenlerden olmanız Türkiyedeki fantastik-sosyetik hatta şarlatanlık manzarasına katkıda bulunur.
Bioenerjide süpürme dediğiniz yüzlerce teknikten sadece birisidir ve kökeni sadece Güney Koreye dayanır.Enerji verilecek yerler hastadan hastaya ve hastalığa göre değişir.BİOENERJİ TERAPİSTİN KOZMİK AKIMA MERCEK GÖREVİ GÖRMESİYLE YAPTIĞI VÜCUT AKORT ETME İŞLEVİDİR.
Lütfen şifacılık konusunda her okudugunuza inanmayın.Bilimsel olarak çalışın ve sır perdeleri arkasına saklananlardan olmayın.
Sayın Pehlivanca üslubuyla şatafatlı,heyecanlı açıklamada bulunan reikim45 in değerli bir şifacı olduğuna inanıyorum.Ama bunları da göz önüne alırsa 5 yıla kadar çok mükemmel bir noktaya gelecek.

HASTALIK HASTA BÖLGEYLE BEYNİN İRTİBATININ KOPMUŞ OLMASIDIR.BİOENERJİ BÜTÜNCÜL BİR TEDAVİ METODU OLDUĞUNDAN AYNI ZAMANDA ENERJİK DENGE BOZUKLUĞUDUR.
HASTA BÖLGE İLE BEYİN ARASINDAKİ İRTİBATI SAĞLAMAK ENERJİYİ DOGRU VE ETKİLİ OLARAK YOĞUNLAŞTIRIP AKTARMAKLA KALMAZ TELEPATİK OLARAK DA O KOPUKLUĞU GİDEREBİLMENİZ GEREKİR.
NAZARBEK kardeşimin soruları çok güzel.Ama öncelikle kendisinin cevap vermesini beklerdim.En uygun ve saygın olanı da budur sanırım.
Bioenerjiyi ben kendi kendime yaparım,uygularım,ne Türkiyede ne Rusyada eğitime ihtiyacım diyenlerin de yolları açık olsun...
AMA reikim45 kardeşim unutmasın.Ben kendi düşüncelerimi yazmıyorum.Ben bilimi konuşturuyorum...
(Daha detaylı açıklama da bulunacağım...Neden mi?Yakında ülkemizde bilim olarak kabul edilecek ve hastanelerde uygulanacak BİOENERJİ TIBBI konusunda doğru yolda dosdoğru yol almaları için...Sevgiyle...

Edited by - on
Go to Top of Page

reikim45
Elmas

Turkey
501 Posts

Posted - 12/01/2007 :  13:26:16  Show Profile  Visit reikim45's Homepage  Reply with Quote
Sayın kenancen iltifatlarınıza teşekkür etmekden başka ne söyleyebilirim idrakimce tasaufdaki 4 kapıdan ancak birini dahi geçmeye çaışmayan suçlamalar ile dolu yazınız için.....
Öcelikle Tıp konusundan başlayalım ben bio enerji ve diger enerjilere Alternetif tıp olarak bakmıyorum entegre olarak bkıyorum alternatif tıp derseniz tıp ın karşsında olarak görürüsünüz Bilim içinde degildir ama olacaktır.. buna inananlardanım siz Doktorluk diyorsunuz tabiki bilim dlında tıp egitimi için egitim almak gerekir.
Evet ben bio enerrjinin kökenine kadar araştırmış bir birey olarak diyorum ki bio enerji şaman enerjisinden etkilenmiş uzak dogu kültürnün içinde mistizm ile varolmuştur....
Yapmayın sayın kenancan reiki siz getirip şarlatanlıgın içine koyarsanız işte ego burada devreye girie derim reiki egitimi 2 gün sürebilir ama bunu dsiplinli bir çalışması vardır günlerce yıllarca....Hergün çakra dengelemesi ve şifa ve meditasyon ..Şimdi siz şarlatanlıga katkıda bulundgumuzu söylemeiz bal gibi ego işte......
Evet bende biliyorum süpürme işlemi sadece bir tanesi oldugunu aura düzeltme psisjik ameliyetler ve bir çok yöndtem ...ama şunu söylemeden geçmiyeyim lişi hastalıkdan ölüm planını hazırlamışsa ruh olarak geldigi yerde kontratını yapmışsa onun bilinç altına siz degil kişmse giremez tüm enerjiler kişinin yüksek benliginden izin alınarak eger kişi iyileşmeyi kabul ederse ben bu hastalıkdan ölmeyecegim derse hastalıgı istemezsse çalışma yapabilirsiniz.
Merak etmeyin her okudumuza inansaydık sizin yazdıklarınıza inanırdık....
Pehlivan sözçügüde burada egodur bun belirteyim profosyeneligim 5 yıldır ... 15 belki dahada fazla yıllarımı aldı benim aratırmak.... Tasavufdan başladım..ve yaradılışa kadar araştırdım... Yani şu kadarını söylesem unutma perdesini delenler vardır ya her şeyi hatırlayanlar sizde harırlamaya başilarsanız ego nun ne kadar berbat bir şey oldugunu görürüsünüz.....
Evet evet evet bio enerjiyi kendim yapar uygularım benimde yolum açık zaten.. egitimlerimime bir hayli zaman harcamış biri olarak diyorumki bunu bir pazar haline getirip bu yoldan para kazanacaksanız eger .. akedemik egiştiminizi alınız ruryaya mı gideceksiniz Tanzayayamı onu bilemem güzel türkiyemin güzel insanları da var bu konuda egitim veren.....secenek sizin..
.. İşte burda dur syın arkadaşım bio enerji reiki ve sizlerin alternatif tıp olarak gördügünüz bu çalışmalar bilim degildir mistizm içinde subjektif egitimdir ancak ileride bilim olarak yerini alırsa buna en çok ben sevinirim.. Nerde olaursa olsun bu bilim dalı olarak kabul edilmedi siz söyliyorsunuz alternatif tıp ben söylemedim alternatif ne demek tıp yanı bilimsel tıpın karşıtı
Bence son olarak egoist suçlamalar pehlivan şarlatan gibi sözçükler bize yakşışmıyor sayın kenancan sevginin ışıgı bizler eleştirilerimizi daha sevgi dolu olarak yapabiliriz heipiz birin parcalarıyız. bu gezegende kotladımız ne varsa onunla gideriz öbür aleme yüzdelik birimizi zorlamayınız bence nacizena bir eleştiri selamlarımla efendim reikim45

Edited by - on
Go to Top of Page

reikim45
Elmas

Turkey
501 Posts

Posted - 12/01/2007 :  18:08:09  Show Profile  Visit reikim45's Homepage  Reply with Quote
--------------------------------------------------------------------------------

yAKINDA BAŞLAYACAK OLAN BİOENERJİ İLE İNSANLARIN KENDİ KENDİNİ PROGRAMLAMALARI,KENDİ KENDİLERİNİ ŞİFAYA KAVUŞTURMALARI KONUSUNDA SEMİNERLER BAŞLAYACAKTIR.BU SEMİNERLERE DOKTORLAR,PSİKOLOGLAR BİLE KATILACAKTIR.
ŞİFACILIĞIN DEĞİŞİK VE ETKİLİ BİR YOLU OLAN -REİKİ- İSE ŞİFACILIĞA YENİ BAŞLAYANLARIN ENERJİYLE TANIŞMALARI AÇISINDAN VE KENDİLERİNE VE BAŞKALARINA SADECE KANAL OLARAK,HİÇBİR KONSANTRASYON FALAN GEREKMEDEN ŞİFA DAĞITMALARI MÜKEMMEL BİR BAŞLANGIÇ OLACAKTIR.
REİKİ EĞİTİMİ 1 GÜNLÜK YANİ ÇOK KISA SÜREDE ÖĞRENİLEBİLEN MÜKEMMEL BİR ŞİFA TEKNİĞİDİR.REİKİYLE BAŞLAYANLAR DAHA SONRA ENERJİ TERAPİSTLİĞİNDE İLERLEME YOLCULUKLARINA BİOENERJİ VE DEĞİŞİK METODLARLA DEVAM EDEREK MÜKEMMEL BİR ALTERNATİF SAĞLIK UZMANI HALİNE GELEBİLİRLER...
REİKİ KONUSUNDA SEMİNERE KATILIP EĞİTİM ALMA KONUSUNDA İÇİNİZDEN HANGİ ŞEHİR VEYA HANGİ REİKİ ÖĞRETMENİ GEÇİYORSA ONLARA DA GİDEBİLİRSİNİZ...BENDEN ALMAK İSTEYENLERE VEYA BU KONUDA SEMİNER ALMIŞ OLUP DA SORULARI OLANLARA HER ZAMAN YARDIMCI OLMAYA HAZIRIM...
Kenan Can B.
Bioenerjist-Reiki Master-Hipnoterapist

-----------------------------------------------------------
sevgili kenancan kardeşim nasılda kendinizle çeliştiniz pazara ortak olma yoluyla ilgili herkesi nasılda suçluyorsunuz bir özür borcunuz var bize bu işi para ile yapmayan benim gibi ışık işcilerine bir özür borcunuz var...Yaradanın yüce yaratıcının enerjisini pazarlama konusunda dikkat ederseniz benim görüşüm degil sizin görüşünüz. reiki masterleri suçlarken lütfen elinizi vicdanınıza koyup düşünün reiki egitimi 1 günde olmaz dsiplin gerektidigini söylemiştim size....reikim45..

Edited by - on
Go to Top of Page

Kenancan
Akik

Turkey
28 Posts

Posted - 12/01/2007 :  18:31:57  Show Profile  Visit Kenancan's Homepage  Reply with Quote
Eğer dikkatli olarak bir daha okursanız değerli reikim45.Reikiyi şarlatanlık olarak yazmadım.Reiki egitimi süresi kadar olursa dedim.
2-Bilim değildir demedim.Bunu siz diyorsunuz.Amarika başta olmak üzere ( ülkemiz ve Arap ülkeleri hariç )her yerde bilim olarak kabul edilmiştir.Somut ispatlardan sadece birisi Kirlian fotografcılığıdır.
3-Alternatif tıb diye bir şey yoktur.Yazımı tekrar okuyunAlternatif tıb bazında bir bakış hüzmesini bioenerji konusuna yaftalamamışımdır.Alternatif tıb yoktur,Doğu tıbbı vardır.Akupunktur tıbbı,Fitoterapi tıbbı,bioenerji tıbbı gibi.Unesco kavramlarından bakabilirsiniz.
4-Şahsıma ait bilgi edinmeden akademik eğitim almamı söylüyorsunuz.Çok şey biliyorum demiyorum ama Rusya,Ukrayna,Çin,Kazakistanda 7 yıl bunların eğitimini aldım.Halk polikiliniginde psikosomatik rahatsızlıklarda ve Narkoloji Hastanesinde staj ve çalışmalarını yurt dışında tamamladım.Başkalarıyla değil kendimle yarışıyorum.Sizede bunu tavsiye ederim.
5-Yüksek benlik vesair kavramlar fastazidir.Bilimsel olmayan şey varsa bunlardır.Misitsizm ise değişik bir alandır.Bioenerjiyi mistisizm içine sokamazsınız.Çünkü mistik olmaktan Rusyanın yaptıgı 45 yıllık calışmalarla bilimim gücüyle cıkarılmıştır.
6-Pehlivan sözü kendine güvenen,kesin sözlü anlamında kullandım.Ve tekrar okuyun sizi de şarlatan yerine koyan dolaylı ve dolaysız hiçbir ifade kulanmadım.Çünkü burası çatışma yeri değil bilimsel platformda bilgilerimizi paylaşmak,şifa yolcularına ışık tutma yeridir.
7-Herşeye rağmen sizin benden bile yüksek tecrübelerinizin, yeteneklerinizin olduğuna inanıyorum.Sadece kendimin dünkü ve bugünklü haliyle yarışıyorum.
8-VE BENİM BU KONUDA Kİ MÜCADELEM VARLIĞI ARTIK İNKAR EDİLEMEYEN BİOENERJİ ÇALIŞMALARINDA BULUNAN HERKESİN BİLİMSEL OLARAK ÇALIŞMASIDIR.
9-Benim yazılarıma inanmadığınızı dolaylı yönden ifade etmişsiniz.Unutmayın.Ben burada bilimi konuşturuyorum.Kendi deneyimlerimin güreşini tutmuyorum.
10-Bioenerjinin doğuşunu ise kimse Hindistandaki dinlere bağlayamaz.18000 yıl önce Orta Asya steplerinde Türkler tarafından uygulanıyordu.Şamanizm sonradan din haline gelmiş olup sonradan din haline gelmiştir.Türkler her zaman tek tanrıya inanmıştır.Bunu ben demiyorum ve tekrar ediyorum.Ben bilimi konuşturuyorum.

Ülkemizin güzel insanları diyorsunuz.Bu güzel insanların sitelerinden ilk ikisi onlara aittir.İnşallah yakında bioenerji enstitüsü BİMAD(Bioenerji ve manyatoloji Merkezi) ve Murat Soyer beyin bilimsel çalışmalarıyla kurulacaktır.
Herkesin kendine dair doğruları vardır,sizin doğrularınıza da saygı duyuyorum.Çalışmalarınızda başarılar diliyorum...Sevgiyle kalın... S. Kenan CAN

Edited by - on
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
Budur.com - Spiritüel ve Metafizik Forum © 2004 Budur.com Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.04
Google

Web www.budur.com
Detayonline Gizli
Gerçekler
oyun komedi sohbet
Visitor Counter by Digits